Завершення та підсумки війни
МЕТА: - порівняти роботу Кримської та Берлінської конференції, дати оцінку капітуляції Німеччини та розгрому Японії,
- Зіставляти історичні події, аргументовано , на основі історичних фактів обстоювати власні погляди ,
- підвести підсумки, дати оцінки урокам Другої світової війни, продовжувати формування учнів давати оцінки історичним подіям.
ТИП УРОКУ: комбінований
ОБЛАДНАННЯ: карта, підручник, повідомлення.
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ :Кримська конференція, Берлінська конференція. Капітуляція,
ОСНОВНІ ДАТИ:
Кримська конференція - 4-11 лютого 1945 р,
Конференція в Сан-Франциско - 25 квітня 1945 р.
Берлінська операція - 16.04 - 04.05. 1945 р.
Капітуляція Німеччини - 8 травня 1945 р.
Берлінська конференція - 17 липня - 2 серпня 1945 р.
Капітуляція Японії - 2 вересня 1945 р.
ХІД УРОКУ:
І. Актуалізація опорних знань.
Історичний диктант:
На якому фронті - Західному чи Східному наприкінці 1944 р. були зосереджені основні сили німецьких військ та їхніх союзників?
Як називалася операція з визволення Білорусії від німецько-фашистських загарбників?
Система німецьких оборонних споруд для запобігання висадці морського десанту союзників на континентальній частині Європи отримала назву…
Яка країна Східної Європи була першою звільнена від фашистських загарбників?
Яка операція отримала кодову назву "Оверлорд"?
Варшавське повстання 1944 р. було організовано:
А) польським еміграційним урядом.
Б) Польським комітетом національного визволення.
В) радянським командуванням.
7.У якому році Крим було звільнено від німецько-фашистських загарбників?
8. Як називалася операція зі звільнення Польщі від німецько-фашистських загарбників?
9. У столицях яких держав Східної Європи відбулись антифашистські повстання?
10. Війська яких країн брали участь у визволенні Східної Європи?
11. Яка країна Східної Європи залишалась союзницею Німеччини на кінець 1944?
12. Відкриття Другого фронту збігалося з радянським наступом у4 …
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
ПЛАН
Кримська конференція. Протиріччя між союзниками.
Капітуляція Німеччини.
Берлінська конференція та її рішення.
Розгром Японії. Вступ СРСР у війну з Японією. Атомне бомбардування японських міст.
Підсумки, наслідки та уроки Другої світової війни.
Виступ учня по Кримський конференції. (учні класу уважно слухають, і записують основні питання конференції в зошит.)
Запитання: Які протиріччя мали місце на Кримській конференції? Яка суть їх природи?
Розповідь вчителя. Робота з документами : "З Приказу німецького командування про підготовку оборони Берліну" та "Із акту про беззастережну капітуляції німецьких збройних сил."
Запитання: При яких обставинах капітулювала Німеччина?
Робота в групах. Розглянути основні питання Берлінської конференції та її завдання.
Повідомлення учнів про атомне бомбардування японських міст Хіросіма та Нагасакі.
Повідомлення про камікадзе та про капітуляцію Японії.
Інші учні роблять коротенькі записи основних питань.
Учні самостійно стараються зробити висновки по вивченій темі.
Чим Друга світова війна відрізнялася від Першої світової?
Які причини невдач Червоної Армії в 1941-1942 рр.?
Назвіть основні фронти Другої світової війни по їх значимості?
Чому Другий фронт був відкритий тільки в 1944 р.?
Які основні підсумки Другої світової війни?
ІІІ. Систематизація та узагальнення вивченого матеріалу:
Чим акт про беззастережну капітуляцію відмінний від угоди про перемир'я?
Яка роль Руху Опору в розгромі фашистів?
Яка роль Сталіна в Другій світовій війні?
В чому був вирішальний вклад СРСР в розгромі фашизму?
ІV. Підсумки уроку.
Підсумок вчителя. Оцінювання учнів.
V. Домашнє завдання.
Опрацювати параграф підручника. Підготуватися до тематичної атестації по всій вивченій темі " Друга світова війна 1939 - 1945 р."