Утворення Давньоєгипетської держави
1.Об"єднання Єгипту.
2.Єгипетська держава.
3.Фараон.
4. Повстання єгипетського народу.
Мета:
на конкретному історичному матеріалі показати процес утворення Давньоєгипетської держави; розкрити суть понять: ном, номарх, держава, фараон.
розвивати вміння робити з документами та ілюстраціями;
виховувати почуття поваги до держави, до символів і законів.
Після уроку учні зможуть:
Вивчити §10 с.47-51
1.Відповісти на запитання:
1) Доведіть, що Єгипет був державою.
2) Чому цар Верхнього Єгипту відчував себе сильнішим від царя Нижнього Єгипту?
3) Як він використав своє географічне положення для перемоги?
Основні поняття уроку: ном, номарх, візир, фараон, династія.
Тип уроку: комплексний.
Форми, прийоми і методи: робота з документами , робота з ілюстраціями .
Обладнання: підручник та документи і ілюстрації в ньому. Детская энциклопедия т.8 с.27
ХІД УРОКУ:
30 хв. 1.Вивчення нового матеріалу.
1.Об"єднання Єгипту (робота з ілюстраціями с.50)
2. Єгипетська держава.(робота з документами ; введення поняття "держава".)
3. Фараон.(Введення поняття "фараон")
4. Повстання єгипетського народу.
15 хв. 11. Закріплення.
1.Вивчення нового матеріалу
1 . Єгипет складався з номів -областей. Ном -це область. Понад 40. місто з навколишніми селами і полями -ном. На чолі ному -номарх. Номарх керував будівництвом гребель, каналів.
Номи спочатку були самостійними невеликими державами. Потім усі номи дельти Нілу об"єднуються> Нижній Єгипет.
Цар > корона червоного кольору.
На пд > Верхній Єгипет -біла корона.
У 3000 р. цар Міна завоював Нижній Єгипет і утворив єдину державу > Мемфіс "Білі стіни". Подвійна корона - біла вставл. в червону > "цар Верхнього і Нижнього Єгипту" Патерериця і нагайка в руках
Подивіться на мал. на С.50 . тут ми бачимо царя в червоній короні з патерицею і нагайкою в руках. В що одягнений цар? Якого кольору в нього одяг?
2. Влада належить царю -фараону.
Візир -перша особа після царя. Очолював робоче управління державою.
Розгалужений чиновницький апарат. Велика кількість писарів.
Учень читає документ.
Запитання: Чому вважали престижною роботу писаря? Чим займались писарі?
Грамотні люди звільнені від податків.
При царях Єгипет перетворився на державу.
Держава -система влади, коли загальний порядок у суспільстві підтримується за допомогою спеціальних людей і організацій -чиновників, наглядачів, жерців, армії.
3. Історію Стародавнього Єгипту вчені розділили на три періоди: Стародавнє царство, Середнє царство і Нове царство.
Передача фараонами влади у спадок
Династія -це ряд правителів, які належать до одного роду й успадковують владу один після одного.
30 династій.
Пер О - великий дім -фараон.
4. Повстання відбувалось в 1750 р. до н.е. в п -д Середн. царства .Столиця - місто Фіви.
Зачитати про повстання з дитячої енциклопедії т.8 ст.27
Повстання. Учень читає документ.
У якому році відбулося повстання?
Хто переміг у повстанні?
III. Закріплення.
Що таке держава?
Держава -це така система влади , коли загальний порядок у суспільстві підтримується за допомогою спец. людей і організацій -чиновників, наглядачів, жерців, армій.
Кому належала вища влада в Єгипті?(Царю, фараону.)
Що таке номи? (Номи -місто з навколишніми селами й полями.)
Які обов"язки номарха? (Керував будівництвом гребель і каналів.)
Коли єгипетські царі почали носити подвійну корону? (Після об"єднання Єгипту в 3000 р.)
Чим положення грамотної людини відрізнялись від положення неграмотної? (Грамотна людина не платила податки).
В якому році відбулось повстання? (В 1750 р. до н.е.)